Для фермерів скасували ЄСВ при відсутності доходу

Для фермерів скасували ЄСВ при відсутності доходу

Згідно законопроекту № 2166 ФОПи, члени фермерських господарств та самозайняті особи зможуть не платити ЄСВ за місяці, коли не отримували дохід. 04.02.2020 р. ВРУ прийняла за основу проект закону № 2166 «Про збір та облік ЄСВ».


Законопроект пропонує оптимізувати норми законодавства щодо нарахування та сплати ЄСВ особами, котрі ведуть незалежну професійну діяльность. Запропоновані зміни до ст.4 та 7 закону:

  • внести доповнення в перелік осіб, котрі звільнені від сплати ЄСВ, щодо осіб, котрі займаються незалежною профдіяльністю, у випадку, коли вони є особами з інвалідністю або отримують пенсію за віком. Ці особи можуть сплачувати ЄСВ на добровільних умовах; — звільнити осіб, котрі займаються незалежною профдіяльністю, від сплати ЄСВ, якщо вони знаходяться на обліку як ФОП та провадять один вид діяльності і як ФОП, і як особи із незалежню профдіяльністю;
  • відмінити зобов’язання для ФОП, осіб, котрі займаються незалежною профдіяльністю, та членів ФГ сплачувати мінімальний ЄСВ при відсутності діяльності.

Згідно проекту закону, діяти закон розпочне з наступного дня за днем опублікування.

Необхідно зауважити, що законопроект не встановлює правил щодо несплати ЄСВ ФОПами за «старі» періоди.